Pääluottamusmiehet

HELSINGIN YHTEISJÄRJESTÖ JHL ry:n PÄÄ- JA VARAPÄÄLUOTTAMUSMIEHET

Kuukausipuolen pää- ja varapääluottamusmiehet 2016 - 2019

SOTE

PLM Kai Suutari                                                        VPLM Niina Pahtela

PL  10718                                                                     PL 8547

00099 Helsingin kaupunki                                       00099 Helsingin kaupunki

09 310 765 28                                                               050 599 2884

kai.suutari@hel.fi                                                       niina.pahtela@hel.fi

 

PLM Jaana Syrjänen                                            

PL 10718

00099 Helsingin kaupunki

040-3347170

jaana.syrjanen@hel.fi

 

KASKO / VARE

PLM Anita Vihervaara                                             VPLM Jaana Kesänen

PL 3000                                                                        PL 3000

00099 Helsingin kaupunki                                       00099 Helsingin kaupunki

09-31043125                                                                09-31032835

anita.vihervaara@hel.fi                                             jaana.kesanen@hel.fi

 

KASKO / PERUSOPETUS

PLM Arja Horn                                                         VPLM Tiina Illman

PL 3000                                                                       PL 3112                                             

00099 Helsingin kaupunki                                      00099 Helsigin kaupunki                         

09-310 86515                                                              09- 310 88312                             

050-4669650                                                               040 761 5571                

arja.horn@hel.fi                                                         tiina.illman@hel.fi

 

KUVA / KULTTUURITOIMI (KIRJASTO/YLKULP/KAUPMUSEO/TAIMU/TYÖVOPISTOT)

PLM Riikka Aalto                                                       VPLM Matti Järvinen

PL 4800                                                                          PL 52402

00099 Helsingin kaupunki                                         00099 Helsingin kaupunki

09-310 85826                                                                 09 310 85524

0504328885                                                                    040 1439948

riikka.aalto@hel.fi                                                        matti.jarvinen@hel.fi

 

KUVA / LIIKUNTAPALVELUT/KORKEASAARI

PLM Raija Sneck-Lehto                                             VPLM Riitta Hämäläinen

PL 4800                                                                         PL 4994

00099 Helsingin kaupunki                                        00099 Helsingin kaupunki

09-310 87814                                                                09-310 78517

0503416688

raija.sneck-lehto@hel.fi                                              riitta.h.hamalainen@hel.fi   


KUVA / NUORISOPALVELUT

PLM Timo Lautaniemi                                                VPLM Riikka Valkonen

PL 4800                                                                    

00099 Helsingin kaupunki                                          00099 Helsingin kaupunki

09-310 89140                                                                  riikka.valkonen@hel.fi

050 559 1710                                                          

timo.lautaniemi@hel.fi                                          


KYMP / KUUKAUSIPALKKAISET

 PLM Auli Niskanen                                                 VPLM Hannu Seppälä

 PL 58231                                                                      PL 2100

 00099 Helsingin kaupunki                                       00099 Helsingin kaupunki

 09 310 32301                                                               09 310 37083

 040 160 8906                                                               040 334 22 36

auli.niskanen@hel.fi                                                   hannu.seppala@hel.fi

 

PELASTUSLAITOS

LM Jari Mustikkaniemi                                        

PL 112                                                                      

00099 Helsingin kaupunki                                   

09-310 31138                                                            

0403340467                                                              

jari.t.mustikkaniemi@hel.fi                                  


KESKUSHALLINTO / (KANSLIA/TALPA/TAV//TYHE)

PLM Kirsi Massinen                                                   VPLM Carita Bardakci

Kaupunginkanslia                                                      Taloushallintopalvelu

PL 26                                                                             PL 250

00099 Helsingin kaupunki                                        00099 Helsingin kaupunki

09-310 36348                                                                09-310 25255

09-310 74412/0505925583                                           0403340233

kirsi.massinen@hel.fi                                                 carita.bardakci@hel.fi

 

PALVELUKESKUS

PLM Eija Paananen                                                  VPLM Kati Harju

PL 9500                                                                       PL 9530

00099 Helsingin kaupunki                                      00099 Helsingin kaupunki

09-310 86466                                                              040-1389184

050-4013884                                    

eija.paananen@hel.fi                                                kati.harju@hel.fi

 

HKL

PLM Tuula Metsäketo                                                VPLM Mikko Hopeavirta

PL 1400                                                                          PL 1400

00099 Helsingin kaupunki                                         00099 Helsingin kaupunki

0504280325

tuula.metsaketo@hel.fi                                               mikko.hopeavirta@hel.fi        

 

HELSINGIN YHTEISJÄRJESTÖ JHL RY:N TUNTIPUOLI

STARA

PLM Ilkka Havas                                                          VPLM Jouni Kolunkulma

PL 1660                                                                            PL 1581

00099 Helsingin kaupunki                                           00099 Helsingin kaupunki

09-310 78704                                       

0503649021                                          

ilkka.havas@hel.fi                                                          jouni.kolunkulma@hel.fi


STARA

PLM Kari Wulff                                                            VPLM Tomi Lehtimäki

PL 1630                                                                            PL 1630

00099 Helsingin kaupunki                                           00099 Helsingin kaupunki

09-31078647                                             

050-5592567                                                                    050-3649046

kari.wulff@hel.fi                                                            tomi.lehtimaki@hel.fi


HKL

PLM Ari Hartonen                                                      VPLM Pasi Laakkonen

PL 1400                                                                          PL 1400

00099 Helsingin kaupunki                                         00099 Helsingin kaupunki

09-310 35939                                                                 09-310 35915

0403347186                                                                   0401271090

ari.hartonen@hel.fi                                                      pasi.laakkonen@hel.fi


KUVA / LIIKUNTAPALVELUT kts. kuupuolen tiedot

 

HELSINGIN YHTEISJÄRJESTÖ RY:N YHTIÖIDEN PÄÄLUOTTAMUSMIEHET

PALMIA OY

PLM Kim Lesch                                                         VPLM Petri Larmasuo

PL 9500

00099 Helsingin kaupunki                                        

09-310 27225

050-5607128

kim.lesch@palmia.fi                                                    petri.larmasuo@palmia.fi


HELSINGIN SATAMA OY

PLM Kari Ruokonen                                                   VPLM Klaus Myllynen
kari.ruokonen@portofhelsinki.fi                                klaus.myllynen@portofhelsinki.fi


HELEN OY

PLM Rainer Åhlberg

Parrukatu 1-3

00090 HELEN                                                  

040 3341982

rainer.ahlberg@helen.fi

       

KIINTEISTÖYHTIÖT

PLM Kari Lindqvist

040 5414830                                         

kari.lindqvist@hekaoy.fi